Paekivi plaadi paigaldus
Kui soovid looduslikku, hubast ja mõnusat keskkonda enda koju, siis võta meiega ühendust ja leiame sulle sobivaima lahenduse.
Paekivi on loodusliku keskkonna ideaalne kaaslane. Olgu asukohaks maalähedane keskkond, haljasaladel paiknevad teerajad või hoopis grillplatsid.
Paekive mida paigaldada, võivad olla ka erinevad – näiteks ühes mõõdus, vabakujulised, murtud, klombitud või lihvitud.
Nii nagu tänavakivide paigalduses, on ka paekivi plaadi aluspind hästi oluline faktor.
Oluline on veenduda, et väljakaeve oleks korralikult teostatud ning veenduda, et killu ja ka liiva aluspind saaks tihendatud. Vabakujulise paekiviplaadi puhul oleks vaja koputada plaat haamriga nööride järgi paika.
Hiljem harjatakse vastavalt klienti soovile vuukide vahele kuiva segu või näiteks liiva.
Nagu kõigi teiste kivimite puhul, tuleb ka munakiviplatsidele vedada vastavad kõrgused ja kallakud. Hiljem tuleks teha korrektne väljakaeve koos killu ja liivapadjaga.
Ka munakiviplaate tuleb koputada nööride ja rihtade abil kivi paika. Viimasena täidetakse vuugid olenevalt kliendi soovist, kas liiva või kuivseguga.
Kui oled munakivi paigaldusest huvitatud, siis võta julgelt meie professionaalse meeskonnaga ühendust.
Munakivi paigaldus
Nagu kõigile hästi teada, pole loodusest võimalik leida kahte täiesti ühesugust munakivi.
See on ka põhjuseks, miks munakividest tee või väljaku rajamine on nii aeganõudev ning seetõttu ka kallis. Iga munakivi paika panemisele eelneb sobiva suuruse ja kujuga kivi valik.
Kuna ka munakivide müüjad on pidanud selle kivi leidmise nimel palju vaeva nägema, siis kujunebki munakividest tee või platsi hind näiteks betoonist sillutiskividest rajatuga oluliselt kallimaks.
Täpselt nii nagu paeplaat, sobib ka munakivi looduslähedasse keskkonda. Munakivi saab kasutada ka mereäärsetel kõnniteedel, lõkkeplatsidel, lipuplatsidel, lillepeenarte ääristel ja parkimisplatsidel.
Samas on meie keskaegsetes linnades küllalt niisuguseid teelõike, platse ja väljakuid, kus munakividest sillutise rajamine on ainumõeldav. Kujutage näiteks ette Tallinna Pikast jalast ülesminekut, kui lisaks kõnniteele oleks betoonsillutisega kaetud ka tänav ise.
Graniitkivi paigaldus
Pakume erinevate graniitkivide paigaldamist. Graniitkivi, tuntud ka oma vastupidava struktuuri poolest, ei pudene nii nagu meie maavaradest leitav paas. Graniite on loomult erinevaid: murtud täringu kivi (5-8cm), graniitpäts (10-14cm).
Vastavalt kivi paksusele, kasutatakse kive erinevate koormuste korral, mõelduna näiteks kas siis kõnniteede või sõiduteede puhul. Sõiduteede korral soovitatakse aluspinnaks kasutada tsementi, kuna see kivistub ning peab koormusele paremini vastu. Vuugid täidetakse olenevalt vajadusele kas liiva või tsemendiga.
Eri kivimite paigaldus
Ka Eestis liigub erinevat sorti ja värvi looduskive, tänu nende suurele populaarsusele oleme ka meie oma Kiviguru meeskonnaga leidnud tee nende paigaldamiseni. Looduskivide üks suur eelis on see, et need on eluaegsed. Tänu pikale ”elueale” on ka selle töö protsess pikem ja keerukam.
Alguses tuleb teostada väljakaeve, millele järgneb korraliku killualuse ehitamine, millele omakorda valatakse õigete kalletega betoonist alus (7-15cm). Kui aluspind on korrektselt ära kuivanud, alustatakse spetsiaalse kiviliimiga looduskiviplaatide paigaldamist.
Kui plaadid on paigas, tuleb plaatide vuugid täita spetsiaalse, vuukide jaoks mõeldud liimiga. Peale vuukide täitmist tuleb ka plaadid koheselt ära pesta, algselt tavalise veega ja hiljem spetsiaalse vahendiga, mis aitab plaatidelt eemaldada viimased segutükid.
Lõppviimistlusse kuulub kivikaitse, mis annab kividele ilusa ja vastupidava kihi, mida tuleks ideaalis iga kahe aasta järel hooldada ehk kive uuesti sama kaitsevedelikuga hõõruda.
Kui otsid eluaegset plaadi lahendust enda koduhoovi, siis küsi julgelt pakkumist ning leiame koos just sulle parima lahenduse.