Renoveerimise tööd
Pakume korterite remonti/renoveerimistööd ”võtmed kätte” meetodil, alustades lammutustöödest ja jäätmete utiliseerimisest kuni lõppviimistluseni välja. Teeme Kivigurus kõiki remonditöid, mis on seotud ehitusega: vahetame elektrijuhtmestikke, torustikke, aknaid ja ka uksi. Plaadime vannitube, krohvime ja pahtledame. Värvime lage, seinu ja vahetam välja põranda katted.
Kui soovid enda eluruumidesse uut ja värsket väljanägemist, võta meiega ühendust ning teostame vastavalt soovidest lähtudes erinevaid renoveerimistöid. Küsi pakkumist ja leiame sulle sobivaima lahenduse taskukohase hinnaga.
Plaatimistööd
Plaatimistööd on vajalikud niisketes ruumides nagu vannituba. Samuti on plaatimist oluline teha ka põrandkütte paigaldamisel. Plaaditud pind kaitseb seinu ja põrandaid niiskuskahjustuste ja määrdumiste eest.
Enne plaatimistöödega alustamist on oluline pinna ettevalmistus:
- Aluspinna puhastamine ja viimistlemine – aluspinna juures on kõige olulisem selle nakkuvus plaatimisseguga. Selleks on vaja muuta pind karedaks ja veenduda pinna kvaliteedis, sellel ei tohiks olla pragusid ning parima tulemuse saavutamiseks peaksid olema seinad ja põrandad võimalikult sirged. Aluspinna puhastamine tolmust võiks olla esmane samm.
- Niiskustökkega töötlemine – kui aluspind on saavutanud soovitud kvaliteedi, tuleks sellele kanda niiskustõke. Tegemist on siinkohal vedelikuga, mis väldib niiskuse teket plaatide alla ning hoiab ühtlasi segu paremini seinal.
- Plaatimisseguga katmine – enne plaatimistööd tuleb pind katta plaatimisseguga. Segu pannakse pinnale ühtlase kihina spetsiaalse labida abil.
Seinte ja põrandate plaatimise juures on kõige olulisem teise rea ladumine, millest ühtasi ka alustatakse.
Esimesele reale paigutatakse juhtlaud ning plaaditakse kõige viimasena.
Plaatide ladumisel on oluline jälgida plaatide loodi seadmist.
Ühtlased vahed plaatimisel saavutatakse plastmassist ristide kasutamisel või vuuginööri abiga.
Otsaplaadid saab parajaks lõigata spetsiaalse tööriistaga, mis oma olemuselt töötab sarnaselt klaasinoale.
Kui plaadid on paigas, kulub kuivamisele umbes 24 tundi.
Peale seda, tuleb plaatide vahed vuukida.
Vuukimine muudab pinna veekindlamaks ning annab ilusa lõppviimistluse.
Kui soovid värskendust pesuruumi või tualetti, siis võtke meiega ühendust ning leiame koos sobivaima lahenduse.
Kipsseinte ja kipslagede ehitus
Kipsitöödel on kõige tähtsamaks etapiks karkassi ehitus. Vaheseinte ehitusel paigaldatakse nii põrandale, kui ka lakke metallvöö, mis lastakse spetsiaalse naelapüssiga kinni. Metallvöö ise peab jääma millimeetri täpsusega paika, sest sellest oleneb ülejäänud seina täpsus.
Järgmine etapp on karkassi vahepostide vahemaa paika määramine. Vastavalt vajadusele on see reeglina 40-60cm jooksuga ning postide pikkus võiks vajaminevast kõrgusest olla umbes 15mm lühem. Põhjus seisneb selles, et kui ajapikku peaks ilmnema seinte loomulik vajumine, ei saa selle tulemusena vaheseinad kannatada. Vahepostid fikseeritakse spetsiaalsete tangidega vöö külge, et hiljem oleks plaati lihtsam kinnitada. Enne kipsi paigaldamist, peaks välja arvutama vastava vahemaa, et kipsi ühenduskohad ei jääks kohakuti, vastasel juhul ei jää sein piisavalt jäik. Kipsi lõigates, võiks kipsiliite kohtadesse tekitama tehisvuugi, mis lihtsustab hiljem maalri tööd. Arvestada tuleks ka põranda ja lae vahele umbes 5mm vahet, mis täidetakse hiljem spetsiaalse kipsi akrüüliga.
Kipsplaatide paigaldusel kasutatakse spetsiaalset küproki jalga, mis lihtsustab plaadi hoidmist, loodi sättimist ning on mugavaim viis vajamineva vahe jätmisel.
Kipsplaadid kinnitatakse spetsiaalsete kipsikruvidega ja vastavalt vajadusele kindlate vahedega pikki karkassi.
Kipskruvide pead peaks jääma piisavalt sügavale, et need ei segaks hiljem maalri tööd.
Vaheseinte puhul paigaldatakse kahe kipsi vahele vill, mis on mõeldud nii müratõkkeks, kui ka sooja hoidmiseks.
Kipslagede korral määratakse lae kõrgus vastavalt vajadusele.
Lae karkassi küljeliistud pannakse paika laseri järgi, mis annab täpse ning loodis vertikaali.
Seejärel tuleb välja arvutada peakandjate (max 1200mm) ja abikandjate (max 400mm) samm, mille alusel tuleks lakke paigaldada krontsteinid, mis lastakse omakorda betoonkruvidega kinni. Krontsteinide külge kinnitatakse talad, mis fikseeritakse spetsiaalsete klambritega.
Karkassi ehitusel tuleb arvestada ka vajaminevate avade (lambid, luugid) kinnitamisel, et elemendid saaksid korralikult karkassi külge kinnituda.
Kips paigaldatakse väikese nihkega nii, et tekiks risti vuuk.