Plaatimistööd on vajalikud niisketes ruumides nagu vannituba. Samuti on plaatimist oluline teha ka põrandkütte paigaldamisel. Plaaditud pind kaitseb seinu ja põrandaid niiskuskahjustuste ja määrdumiste eest.
Enne plaatimistöödega alustamist on oluline pinna ettevalmistus:

1) Aluspinna puhastamine ja viimistlemine – aluspinna juures on kõige olulisem selle nakkuvus plaatimisseguga. Selleks on vaja muuta pind karedaks ja veenduda pinna kvaliteedis, sellel ei tohiks olla pragusid ning parima tulemuse saavutamiseks peaksid olema seinad ja põrandad võimalikult sirged. Aluspinna puhastamine tolmust võiks olla esmane samm.

2) Niiskustökkega töötlemine – kui aluspind on saavutanud soovitud kvaliteedi, tuleks sellele kanda niiskustõke. Tegemist on siinkohal vedelikuga, mis väldib niiskuse teket plaatide alla ning hoiab ühtlasi segu paremini seinal.

3) Plaatimisseguga katmine – enne plaatimistööd tuleb pind katta plaatimisseguga. Segu pannakse pinnale ühtlase kihina spetsiaalse labida abil.

Plaatimisel seinte ja põrandate plaatimine juures on kõige olulisem teise rea ladumine, millest ühtasi ka alustatakse. Esimesele reale paigutatakse juhtlaud ning plaaditakse kõige viimasena.
Plaatide ladumisel on oluline jälgida plaatide loodi seadmist. Ühtlased vahed plaatimisel saavutatakse plastmassist ristide kasutamisel või vuuginööri abiga. Otsaplaadid saab parajaks lõigata spetsiaalse tööriistaga, mis oma olemuselt töötab sarnaselt klaasinoale. Kui plaadid on paigas, kulub kuivamisele umbes 24 tundi. Peale seda, tuleb plaatide vahed vuukida. Vuukimine muudab pinna veekindlamaks ning annab ilusa lõppviimistluse.
Kui soovid värskendust pesuruumi või tualetti, siis võtke meiega ühendust ning leiame koos sobivaima lahenduse.
.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST JA GARANTEERIME TEILE PARIMA HINNA!