Kipsitöödel on kõige tähtsamaks etapiks karkassi ehitus. Vaheseinte ehitusel paigaldatakse nii põrandale, kui ka lakke metallvöö, mis lastakse spetsiaalse naelapüssiga kinni. Metallvöö ise peab jääma millimeetri täpsusega paika, sest sellest oleneb ülejäänud seina täpsus.

Järgmine etapp on karkassi vahepostide vahemaa paika määramine. Vastavalt vajadusele on see reeglina 40-60cm jooksuga ning postide pikkus võiks vajaminevast kõrgusest olla umbes 15mm lühem. Põhjus seisneb selles, et kui ajapikku peaks ilmnema seinte loomulik vajumine, ei saa selle tulemusena vaheseinad kannatada. Vahepostid fikseeritakse spetsiaalsete tangidega vöö külge, et hiljem oleks plaati lihtsam kinnitada. Enne kipsi paigaldamist, peaks välja arvutama vastava vahemaa, et kipsi ühenduskohad ei jääks kohakuti, vastasel juhul ei jää sein piisavalt jäik. Kipsi lõigates, võiks kipsiliite kohtadesse tekitama tehisvuugi, mis lihtsustab hiljem maalri tööd. Arvestada tuleks ka põranda ja lae vahele umbes 5mm vahet, mis täidetakse hiljem spetsiaalse kipsi akrüüliga.

Kipsplaatide paigaldusel kasutatakse spetsiaalset küproki jalga, mis lihtsustab plaadi hoidmist, loodi sättimist ning on mugavaim viis vajamineva vahe jätmisel. Kipsplaadid kinnitatakse spetsiaalsete kipsikruvidega ja vastavalt vajadusele kindlate vahedega pikki karkassi. Kipskruvide pead peaks jääma piisavalt sügavale, et need ei segaks hiljem maalri tööd. Vaheseinte puhul paigaldatakse kahe kipsi vahele vill, mis on mõeldud nii müratõkkeks, kui ka sooja hoidmiseks.

Kipslagede korral määratakse lae kõrgus vastavalt vajadusele. Lae karkassi küljeliistud pannakse paika laseri järgi, mis annab täpse ning loodis vertikaali. Seejärel tuleb välja arvutada peakandjate (max 1200mm) ja abikandjate (max 400mm) samm, mille alusel tuleks lakke paigaldada krontsteinid, mis lastakse omakorda betoonkruvidega kinni. Krontsteinide külge kinnitatakse talad, mis fikseeritakse spetsiaalsete klambritega. Karkassi ehitusel tuleb arvestada ka vajaminevate avade (lambid, luugid) kinnitamisel, et elemendid saaksid korralikult karkassi külge kinnituda. Kips paigaldatakse väikese nihkega nii, et tekiks risti vuuk.
Kui soovid värskendada oma kodu, laiendada büroohoonet või praktilisust oma toolikusse, siis võta meiega ühendust ning leiame sulle sobivaima eelarve kohase lahenduse.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST JA GARANTEERIME TEILE PARIMA HINNA!